Google AdWords – podstawowe informacje

Google AdWords – Co to jest?

Niejednokrotnie korzystając z wyszukiwarki Google zauważyłeś, że część z wyników jakie się wyświetliły po wpisaniu  zadanego zapytania ma inne tło niż pozostała część. Wyniki te to „Płatne wyniki wyszukiwania”, które wyświetlają się dzięki kampaniom utworzonym w Google AdWords.

Google AdWords w wyszukiwarce Google

Powyższa grafika przedstawia w jaki sposób reklamy Google mogą wyświetlać się w wyszukiwarce Google. Typów oraz rozszerzeń reklam jest wiele, o tym w najbliższych wpisach.Google AdWords – Od czego zacząć?

Właściciel strony internetowej, chcący rozpocząć reklamę w internecie z wykorzystaniem Google AdWords ma dwie możliwość:

  • Rozpocząć wdrażanie kampanii samodzielnie. Co w początkowej fazie prowadzenia działań reklamowych może się okazać kosztowne z uwagi na brak dostatecznej wiedzy, lub:
  • skorzystać z doświadczenia agencji interaktywnej lub specjalisty. Firma Google zadbała, o to aby potencjalni klienci mogli wybrać, wśród wykwalifikowanych specjalistów zajmujących się tą formą reklamy na najwyższym poziomie. Program Google Partners, bo o nim mowa pozwala znaleźć osobę lub firmę, która po pierwsze posiada wymagane umiejętności potwierdzone certyfikatami Google a po drugie możemy szukać pomocy bezpośrednio u specjalistów z naszej okolicy przy wykorzystaniu Google Maps.

Kampania AdWords – Ile to kosztuje?

AdWords wraz z dodatkowymi narzędziami jakie oferuje tj. Remarketing, sieć Google Display Network czy reklamy na YouTube’ie, jest jedną z najtańszych form dostępnych obecnie na rynku reklamy internetowej. Co więcej nad reklamą w Google AdWords mamy 100% kontrolę. Rozpoczynając kampanię ustalamy budżet jaki chcemy przeznaczyć na reklamę tzw. „Budżet dzienny”. Dodatkowo istniej możliwość ograniczania kosztów pozyskiwania pojedynczego użytkownika na stronę internetową(CPC), tysiąca wyświetleń(CPM) lub kosztu akcji jaką ma spełniać użytkownik po wejściu dzięki reklamie na stronę www(CPA), np. zakup w sklepie internetowy.

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.