Prowadząc szkolenia z budowania wizerunku firmy na LinkedIn, współorganizując LinkedIn Local w swoim mieści i pomagając pojedynczym osobom w budowaniu ich profili, słyszę mnóstwo przeróżnych pytań dotyczących tej platformy. Część jest bardzo oczywista, a część wcale niekoniecznie. Postanowiłam, że cyklicznie będę się z Wami nimi dzieli, udzielając na nie odpowiedzi.
Jeśli nasuwa Ci się jakieś pytanie związane z komunikacją w tym portalu – daj znać w komentarzu – chętnie Ci pomogę 🙂
- Hasztagi – jak sprawdzać, które są OK? Co robić, aby wyświetlały się na niebiesko (czyli były klikalne)?
Aktywne są hashtagi, które zdefiniował LinkedIn. Hashtagi na LinkedIn istnieją po to, aby grupować w tematy wszystkie publikacje tak, abyśmy później wybrane z nich mogli obserwować (tak jak obserwujemy osoby czy firmy) > prawy górny róg głównego walla – „DODAJ W KANALE INFORMACJI” – tam zobaczysz zarówno osoby jak i tematy.
Sugeruję wykorzystywanie hashtagów, które LinkedIn prezentuje jako kanał informacji
UWAGA!
Zespół Social Media Lab stwierdził, że posty LinkedIn, które zawierały co najmniej jeden hashtag, odnotowały średnio 29,59% więcej wyświetleń.
Więcej > https://www.socialmediatoday.com/news/the-science-behind-effective-linkedin-posts/533136/
- Dwujęzyczne posty – będziemy się rozwijać zagranicą. Czy muszę w treści tłumaczyć posty/wrzucać dwa osobne/tworzyć dwa profile?
Szczęśliwie LinkedIn wprowadza tłumaczenie postów, więc pisanie ich w dwóch językach nie będzie konieczne. Tutaj znajdziesz więcej informacji >> https://www.socialmediatoday.com/news/linkedin-adds-new-translation-tools-and-qr-codes-for-profiles/526810/
- Co zrobić, aby widzieć najnowsze posty, a nie te najpopularniejsze?
Szczęśliwie LinkedIn pozwala nam na filtrowanie postów pojawiających się w naszym newsfeedzie według kategorii NAJPOPULARNIEJSZE i NAJNOWSZE, ale opcja ta dostępna jest na desktopie.
- Kupon zniżkowy na pierwszą kampanię – słyszałam, że coś takiego istnieje. Skąd go wziąć?
Rzeczywiście takie kupony istnieją. Umożliwiają one puszczenie kampanii o wartości 50 euro. To dobry sposób na mały test, przeklikanie się przez panel reklamowy od początku do samego końca i przetestowanie pierwszej grupy odbiorców. Nie jest to kwota duża, ale warto ją wykorzystać – w razie błędu nie przepalicie własnych środków 😉
Kupon uzyskacie tutaj: http://bit.ly/Kupon_na_kampanię_startową
- Czy mogę zweryfikować jak radzę sobie z budowaniem wizerunku względem innych? Czy istnieje jakiś ranking użytkowników?
Istnieje specjalny wskaźnik, który porównuje skuteczność Twoich działań z osobami z Twojej branży oraz z Twojej sieci. To tzw. social selling index, który sprawdzisz tutaj: https://business.linkedin.com/sales-solutions/social-selling/the-social-selling-index-ssi#
Masz pytania dotyczące budowania wizerunku lub/i kampanii płatnych na LinkedIn? Zadaj je w komentarzu – pomożemy!
- Słyszałem o inicjatywie LinkedIn Local – czym ona tak konkretnie jest i co zrobić, aby takie spotkania ruszyły w moim mieście?
LinkedIn Local to globalna, oddolna inicjatywa założona przez Australijkę Annę McAfee w 2017 roku. Zaczęło się od jednego, niepozornego posta Anny na jej profilu w serwisie LinkedIn, w którym zapytała kto spośród jej kontaktów chciałby spotkać się na kawę. Na spotkanie przyszło 18 osób, a post dzięki sile społeczności pokonał kilometry i zmobilizował kolejne osoby do powtórzenia inicjatywy. Spotkania organizowano kolejno w Brukseli, Londynie, Nowym Jorku, aż w końcu fala rozlała się na cały świat. W tym roku LinkedIn Local zawitał także do Polski i dziś spotkania odbywają się w Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Białymstoku, Poznaniu i w kolejnych miastach.
Do dziś #LinkedInLocal aktywnie działa już w ponad 200 krajach świata! Koncepcja jest prosta: celem spotkań jest łączenie ludzi – aktywnych użytkowników portalu LinkedIn.com. Tu nie chodzi o sprzedaż czy marketing, a o to, aby Twoja wirtualna sieć LinkedIn stała się Twoją realną siecią znajomych.
Dodatkową wartością oprócz możliwości poznania nowych ludzi jest również aspekt edukacyjny realizowany poprzez prelekcje, panele dyskusyjne czy warsztaty.
Jeśli chcesz zostać hostem LinkedIn Local to sprawdź na oficjalnej stronie: https://linkednlocal.com/ czy spotkania na pewno już się w Twoim mieście nie odbywają. Jeśli nie, umów się na „calla” z pomysłodawcami, a następnie skontaktuj się z Bartkiem Ziemiańskim, który doda Cię do grupy hostów w poszczególnych miastach. Poszperaj, poczytaj, poobserwuj jak wyglądały dotychczasowe spotkania LinkedIn Local i… do boju!
Instrukcja jak zostać hostem: https://linkednlocal.com/become-a-host/?fbclid=IwAR3a-tuTPX6k4oD21rE3FjGm832GyIUwOkoLZ5yVSBdyHn4V-_fsfyghFgQ
Profil LinkedIn Local Polska na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/linkedinlocalpl/
Profil LinkedIn Local na Facebooku: https://www.facebook.com/linkedinlocal/
Nie bój się pytać! Kto pyta, nie błądzi! A kto odpowiada, ten utrwala wiedzę 😉